Pokoje gościnne „Pokoje Gościnne”, Porąbka

Adres: ul. Bukowska 1, 43-353 Porąbka
Telefon:

Ilość miejsc: 10
Ilość pokoi: 3


Typ: Pokoje gościnne
Region: Beskid Mały

ładuję...dodaj do notatnika

Galeria zdjęć

kliknij zdjęcie aby je powiększyć
 

Nasza oferta

 

Porąbka jest malowniczą miejscowością położoną nad Sołą, między Żywcem a Kętami w Beskidzie Małym.

Na pobliskim wzgórzu znajdują się ruiny (pozostałości) zamku Wołek z XIV wieku. Wieś o walorach turystycznych słynna jest z powodu pierwszej w Polsce zapory wodnej.

Pobliskie :

  • Żar
  • Hrobacza Łąka
  • Trzonka

 

Oferujemy:

  • pokój 2 osobowy
  • 2 pokoje 3/4 osobowe
  • łazienkę z prysznicem
  • mały aneks kuchenny
  • możliwość wykupienia całodziennego wyżywienia
  • miejsce na grill

W najbliższej okolicy

Ø      Sklepy ogólnospożywcze

Ø      Apteka

Ø      Kościół

Ø      Poczta

Ø      Pizzeria

Ø      Bar Pokusa

Ø      Rzeka Mała Puszcza gdzie można odpocząć, poopalać sie latem, napić się piwa w barze Smrek. Jest również możliwość zrobienia grilla nad rzek

Ø      Góra Żar – z dużym zbiornikiem wodnym (elektrownia szczytowo-pompowa). Przepiekne miejsce widokowe ze szkołą szybowcową i szkółką paralotniarstwa.

Ø      Jezioro Międzybrodzkie - można tutaj wędkować, pływać kajakiem, rowerem wodnym, żeglować, uprawiać windsurfing i pływać.

Ceny

Cena w zależności od długości pobytu:
- 30 zł/osobę - bez wyżywienia
- powyżej 3 dni - 25 zł/osobę bez wyżywienia

Możliwość wykupienia całodziennego wyżywienia za dodatkową opłatą

Możliwość negocjacji cen!

Szlaki turystyczne:

SZLAK ŻÓŁTY - a Rozpoczyna się na zaporze w Porąbce i przez Żarnówkę Małą dochodzi na Hrobaczą Łąkę (828 m n.p.m.). Czas przejścia - około 1 godz.

SZLAK CZARNY Rozpoczyna się w Porąbce i prowadzi przez Czaniec do Kęt. Jest to szlak nizinny o długości 7 km. Po drodze widzimy liczne kapliczki oraz kościół p.w. św. Bartłomieja w Czańcu. Po ok. 3.5 godz. wędrówki docieramy do dworca PKS i PKP w Kętach.

SZLAK ZIELONY Rozpoczyna się na zaporze w Porąbce i wzdłuż rzeki Soły prowadzi najpierw do centrum Porąbki, a dalej doliną Wielkiej Puszczy na Palenice (592 m n.p.m.). Ze szczytu Palenicy kierujemy się następnie na Bukowski Groń (782 m n.p.m.), gdzie można zobaczyć największe skupisko limb w Beskidzie Małym. Dalej przez szczyt Trzonka (729 m n.p.m.), mijając po drodze kościółek, schodzimy do Przełęczy Bukowskiej, skąd szlak prowadzi dalej na Przełęcz Beskid Targanicki i na Przełęcz Kocierską (718 m n.p.m.) Czas dojścia do Przełęczy Kocierskiej to około 5 godz. Wycieczkę możemy kontynuować szlakiem czerwonym, który schodzi do Porąbki przez Kiczerę (831 m n.p.m.) i Żar (761 m n.p.m.) lub nieoznakowaną leśną drogą biegnącą wzdłuż doliny potoku Wielka Puszcza do przystanku PKS w Wielkiej Puszczy.

SZLAK CZERWONY Prowadzi z Przełęczy Kocierskiej (718 m n.p.m.)przez Kocierz (879 m n.p.m.), obok rezerwatu "Szeroka" z reliktami buczyny karpackiej na Przełęcz Isepnicką i dalej na Kiczerę (831 m n.p.m.), Żar (761 m n.p.m.) do zapory w Porąbce. Czas przejścia tej trasy to około 4.5 godz. Wędrówkę możemy kontynuować idąc zboczami Zasolnicy (556 m n.p.m.) i Bujakowskiego Gronia (749 m n.p.m.). aż na Hrobaczą Łąkę (828 m n.p.m.). Czas przejścia tego odcinka to około 2 godz.

SZLAK NIEBIESKI Prowadzi z zapory w Porąbce na Zasolnicę (556 m n.p.m.), Bujakowski Groń (749 m n.p.m.) do miejscowości Kozy. Na tym szlaku mijamy rezerwat "Zasolnica" ze wspaniałymi okazami buczyny karpackiej. Mijamy również kamieniołom, z którego roztacza się piękny widok na okolice. Przejście tej trasy zajmuje około 3 godz.

SZLAK ŻÓŁTY - b Odbija za szczytem Trzonka (729 m n.p.m.) od szlaku zielonego i wiedzie przez Porębski Groń, Złotą Górkę (757 m n.p.m.), aż na szczyt Potrójnej (884 m n.p.m.).

TRASA HISTORYCZNA Wiedzie z Porąbki Centrum przez Zawodzie na wzgórze "Wołek", gdzie znajdują się ruiny zamku. Po zwiedzeniu ruin możemy kontynuować wycieczkę idąc do Kobiernic Małych lub wracając do Porąbki Centrum. Czas przejścia - około 4.5 godz.

TRASA SPACEROWA Rozpoczynamy w Porąbce Centrum i po dotarciu do Kozubnika kierujemy się do doliny Wielka Puszcza, następnie idziemy doliną Mała Puszcza, by wrócić do Porąbki Centrum. Po drodze mijamy wiele polan, a z jednej z nich roztacza się piękny widok na Jezioro Czanieckie. Przy tej trasie znajduje się osiedle "Kolonia" - to drewniane domv zbudowane w latach 20-tych XX w. w witkiewiczowskim stylu dla budowniczych zapór w Porąbce. Czas przejścia tej trasy - około 5 godz.

Zobacz też inne noclegi w pobliżu

Sprawdź noclegi w pobliskich miejscowościach

Pokoje gościnne Pokoje Gościnne to miejsca noclegowe w miejscowości Porąbka. Możesz również szukać innych podobnych noclegów w kategoryzacji Pokoje gościnne w miejscowości Porąbka i wielu innych miejscowościach w całej Polsce w wyszukiwarce noclegów zopla.pl. Znajdziesz w niej też noclegi w regionie geograficznym Beskid Mały.