Apartamenty „Pokój gościnny , apartament”, Międzybrodzie Bialskie

Adres: ul. Żywiecka 152, 34-312 Międzybrodzie Bialskie
Telefon:

Ilość miejsc: 3
Ilość pokoi: 1


Typ: Apartamenty
Region: Beskid Mały

ładuję...dodaj do notatnika

Galeria zdjęć

kliknij zdjęcie aby je powiększyć
 

Nasza oferta

Do wynajęcia część budynku, z osobnym wejściem w tym: pokój dla ok 3-4 osób, niezależna łazienka (wc i natrysk), oraz aneks kuchenny: kuchenka, lodówka, zmywak. Do dyspozycji gości również: Rtv, łódź wiosłowa i część ogrodu z zadaszoną wiatą. Lokalizacja: nad samym jeziorem (10m od lustra wody) w domku jednorodzinnym.

Doba 35zł /os.  tel. 885267342

Międzybrodzie Bialskie to niewielka miejscowość położona w malowniczym krajobrazie Beskidu Małego, nad jeziorem Miedzybrodzkim. Ta lokalizacja nadała miescowości charakter  turystyczno-wczasowy, centrum sportów wodnych, oraz doskonałą bazą wypadową do pieszych wędrówek po okolicznych górach. Obecnie na zboczu góry Żar mieści sie takze lotnisko sportowe dla szybowców i paralotni, oraz kolejka naziemna przy stoku narciarskim, czynna również latem dla turystów.

Więcej informacji na stronie:  nadjeziorem.net

Warto zwiedzić:

- góra Żar: elektrownia szczytowo-pompowa, lotnisko szybowców, kolejka torowa, taras widokowy, park linowy

- Hrobacza Łąka: schronisko, Krzyż III tysiąclecia

- Kościół z 1863r. p.w. św. Marii Magdaleny

- przedwojenna zapora Porąbka

- zapora Tresna

- szczyt Magurka: schronisko

- chodowla pstrągów w Wielkiej Puszczy

 

Dalesze wycieczki:

- Muzeum Browaru (Żywiec) 

- Stary Zamek i park Habsburgów (Żywiec)

- Dom Rodzinny J.Pawła II (Wadowice)

- Zamek Sułkowskich (Bielsko-Biała) 

- Kolejka linowa Szyndzielnia (Bielsko)

- Kocierz ośrodek konferencyjny: korty tenisowe, spa, basen

 

Odrobina historii

Początki tutejszej osady siegają XV w gdy wieś należała do Starostwa Lipnickiego. W 1924r z połączenia dwóch gromad chłopskich - Międzybrodzia Lipnickiego i Międzybrodzia Kobiernickiego utworzono Międzybrodzie Bialskie (gmina Czernichów, powiat Żywiecki). Obecnie miejscowość liczy ok 3 tys mieszkańców.

Jezioro Międzybrodzkie:

Międzybrodzki Zbiornik Wodny na rzece Sole, w województwie śląskim, powstał w 1937 roku, po wybudowaniu Zapory Porąbka. Pojemność jeziora wynosi 28,4 mln m3 wody, powierzchnia 367 ha. Długość jeziora - z północy na południe - wynosi ok. 5 km. Jezioro zostało utworzone w celu zabezpieczenia przeciwpowodziowego. Obecnie spełnia również funkcję rekreacyjną. W jeziorze żyje wiele gatunków ryb: szczupak, sandacz, karp, płoć, okoń, pstrąg, leszcz, jaź, kleń, sum.

Zapora Porąbka:

Wybudowana w 1937r zapora wodna typu ciężkiego znajduje się powyżej wsi Porąbka. Została zbudowana na podłożu skalnym według projektu prof. Gabriela Narutowicza i inż. Tadeusza Baeckera przez Societe Franco-Polonaise Warszawa. Wysokość zapory wynosi 37m, a jej długość 260 m. Przy zaporze znajduje się elektrownia wodna, tworząca kompleks wraz z elektrownią szczytowo-pompową, oddaną do użytku w 1979 roku na górze Żar.

Elektrownia szczytowo-pompowa Żar.

Żar (761 m n.p.m.) – szczyt w Beskidzie Andrychowskim (wschodnia część Beskidu Małego), znajdujący się nad Jeziorem Międzybrodzkim. Z wierzchołka widoczna jest piękna panorama na okolice trzech zbiorników wodnych (Żywieckiego, Międzybrodzkiego i Czanieckiego). W roku 1935 z inicjatywy Ligi Obrony Powietrznej i Przeciwgazowej powstało na górze Żar lotnisko szybowcowe. Obecnie funkcjonuje szkoła szybowcowa i paralotniowa. Góra jest bardzo chętnie odwiedzana przez miłośników paralotniarstwa. Na szczycie góry znajduje się zbiornik wodny elektrowni szczytowo-pompowej (Elektrownia Porąbka-Żar) w kształcie deltoidu, oddany do użytku w 1979 roku, który całkowicie zmienił jej wygląd. Ma on 650 m długości oraz 250 m szerokości w najszerszym miejscu i mieści 2.310.000 mł wody, której maksymalna głębokość wynosi 28 m.W 2004 roku uruchomiona została kolej linowo-terenowa z Międzybrodzia Żywieckiego.

Kolej linowo-terenowa

Wybudowana w rekordowym czasie (od lipca 2003 r. do lutego 2004) kolejka, której wagoniki zostały zaadaptowane z posiadającej identyczne nachylenie (16%) kolejki na Gubałówkę ma być docelowo całorocznym centrum rekreacji. W lecie tak jak do tej pory służyć ma paralotniarzom i szybownikom, a w zimie narciarzom i snowbordzistom. W tym celu urządzono stok narciarski o długości 1600 m i średnim stopniu trudności. Stok jest sztucznie naśnieżany, oświetlony i nagłośniony. Ponadto znajduje się tu trasa do mountainboardu (letni odpowiednik snowboardu) wraz z wyciągiem orczykowym i wypożyczalnią. Obecnie dobudowane zostały park linowy i zjeżdżalnia pontonowa dla najmłodszych.

Zobacz też inne noclegi w pobliżu

Sprawdź noclegi w pobliskich miejscowościach

Apartamenty Pokój gościnny , apartament to miejsca noclegowe w miejscowości Międzybrodzie Bialskie. Możesz również szukać innych podobnych noclegów w kategoryzacji Apartamenty w miejscowości Międzybrodzie Bialskie i wielu innych miejscowościach w całej Polsce w wyszukiwarce noclegów zopla.pl. Znajdziesz w niej też noclegi w regionie geograficznym Beskid Mały.