Ośrodek wczasowy „Groniczek”, Tresna

Adres: ul. Barabaszów 5, 34-311 Tresna
Telefon:

Ilość miejsc: 30


Typ: Ośrodek wczasowy
Region: Beskid Mały

ładuję...dodaj do notatnika

Galeria zdjęć

kliknij zdjęcie aby je powiększyć
 

Nasza oferta

Letni Ośrodek Wczasowy "Groniczek" w Tresnej.
Zaprasza na wypoczynek nad brzegiem Jeziora Żywieckiego.

O F E R U J E M Y

 • 30 miejsc noclegowych w domkach 3 i 4 osobowych,
 • budynek gospodarczy wyposażony w kuchnię, jadalnię, świetlicę, węzeł sanitarny,
 • możliwość samodzielnego przygotowywania posiłków (do dyspozycji gości w pełni wyposażona kuchnia i jadalnia),
 • możliwość wyżywienia w pobliskiej stołówce,
 • polana z ogniskiem i grillem,
 • malownicze położenie na zboczu góry z widokiem na Jezioro Żywieckie,
 • ok. 50 m do plaży i ok. 50 m do lasu,
 • bliskość wypożyczalni sprzętu pływającego,
 • bliskość górskich szlaków turystycznych,
 • bliskość lotniska sportowego pod górą Żar (możliwość odbycia lotów widokowych samolotem lub szybowcem),
 • bliskość basenu ze zjeżdżalnią,
 • bardzo dobre warunki dla wędkarzy i grzybiarzy,
 • doskonała baza do prowadzenia wycieczek po Beskidach,
 • konkurencyjne ceny,
 • doskonale miejsce do aktywnego wypoczynku i obcowania z przyrodą.

Kilka słów o okolicy

Tresna to mała, malowniczo położona miejscowość nad brzegiem Jeziora Żywieckiego, powstałego w wyniku spiętrzenia wód rzeki Soły. Dzięki budowie zapory wodnej w Tresnej w latach 60-tych XX w. powstał sztuczny zbiornik wodny o powierzchni około 10 km2. Będący trzecim i największym z jezior tworzących kaskadę rzeki Soły w skład, której wchodzą Jezioro Żywieckie, Jezioro Międzybrodzkie oraz Jezioro Czaniec. Utworzenie zbiornika wodnego dało doskonałe możliwości do uprawiania wszelkiego rodzaju sportów wodnych, pod jednym tylko warunkiem. Do napędu sprzętu pływającego może być użyta wyłącznie energia sił natury bądź mięśni człowieka. Usytuowanie miejscowości na zboczu góry, będącej jednocześnie zachodnim brzegiem Jeziora Żywieckiego, poza doskonałymi warunkami do uprawiani sportów wodnych, daje możliwość uprawiania turystyki górskiej.

Do dyspozycji pragnących kontaktu z przyrodą i górskimi krajobrazami przygotowano kilka szlaków turystycznych prowadzących na pobliskie szczyty, Czupel i Magurkę. Osoby pragnące korzystać z darów natury, mogą znaleźć w lasach porastających okoliczne góry, bogactwo wszelkiego rodzaju owoców leśnych. Również osoby wędkujące na pewno pobytu w Tresnej nie zaliczą do straconego i będą mogły się pochwalić "taaaką rybą".
Tresna stanowi również doskonałą bazę wypadową do prowadzenie wycieczek samochodowych. Do szczególnych atrakcji należy zaliczyć zwiedzanie całej kaskady rzeki Soły, wraz z zespołem trzech zapór wodnych usytuowanych w Tresnej, Porąbce oraz Czańcu. Dodatkową atrakcję stanowi góra Żar, na której szczycie w latach 70-tych XX w. wybudowano kolejny sztuczny zbiornik wodny, wchodzący w skład unikatowego na skalę światową zespołu elektrowni szczytowo pompowych Porąbka-Żar.

Ponadto ludzie pragnący "oderwać" się od otaczającej rzeczywistości, mają do dyspozycji lotnisko sportowe usytuowane u podnóża Żaru, z którego można za niewielką opłatą wyczarterować samolot lub szybowiec wraz z pilotem. Daje to możliwość doznania niezapomnianych wrażeń, w dodatku nie tylko estetycznych. Pragnący przeżyć coś więcej, mogą samodzielnie wzbić się w przestworza, korzystając z oferty szkoły paralotniowej mającej swoją siedzibę w pobliżu lotniska.
Niezapomnianych wrażeń kierowcom (i nie tylko) dostarcza podróż samochodem górskimi drogami wiodącymi przez pobliskie przełęcze Przegibek, Salmopol, Kubalonkę, oraz Kocierz. Walory wymienionych tras już wiele lat temu docenili organizatorzy i uczestnicy rokrocznie rozgrywanego w tym rejonie Samochodowego Rajdu Wisły. Pobliskie tereny są również areną zmagań kierowców samochodów terenowych, którzy kilkakrotnie w sezonie letnim walczą o laury najlepszego na beskidzkich bezdrożach.

Również śmiałkowie pragnący skoczyć z czegoś wysokiego na gumowej linie mają w pobliżu do dyspozycji dwa miejsca. Jedno pod zaporą w Tresnej oferuje skoki z wysokiego dźwigu nad lustrem rzeki. Oraz drugie umożliwia oddanie skoku z wysokiego mostu nad Wilczym Jarem.
Podsumowując każdy powinien znaleźć u nas coś dla siebie coś, co sprawi, że czas wolny od pracy i innych obowiązków spędzi miło i przyjemnie.

Zobacz też inne noclegi w pobliżu

Sprawdź noclegi w pobliskich miejscowościach

Ośrodek wczasowy Groniczek to miejsca noclegowe w miejscowości Tresna. Możesz również szukać innych podobnych noclegów w kategoryzacji Ośrodek wczasowy w miejscowości Tresna i wielu innych miejscowościach w całej Polsce w wyszukiwarce noclegów zopla.pl. Znajdziesz w niej też noclegi w regionie geograficznym Beskid Mały.